Co robić, gdy smartfon wpadnie do wody?
Niestety, przydarzyło Ci się zalanie telefonu? Co zrobić w takiej sytuacji? Tutaj każda minuta jest na wagę złota! Zapoznaj się zatem z poniższym poradnikiem! Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i sprawdź, co należy wykonać, aby uratować swój smartfon!
Zalanie telefonu: jakie to generuje objawy?
Niektórzy uważają, że ten kłopot w ogóle ich nie dotyczy. W 2024 roku kupiłeś nowoczesny model smartfona? Niestety, przydarzył Ci się wypadek? Masz teraz zalany wodoszczelny telefon? Trzeba zauważyć, że nawet takie modele („wodoszczelne”) nie są do końca odporne na działanie słonej wody i napojów itp. Nie powinno się zatem wchodzić ze swoim telefonem np. do morza.
Nie da się zaś ukryć, że zalanie telefonu to bardzo poważny kłopot… Z jakimi objawami należy się liczyć? Woda może powodować zwarcia i doprowadzić do zniszczenia elektroniki. Innym skutkiem jest też np. korozja metalu.
W zależności od rodzaju płynu (który miał kontakt z Twoim urządzeniem) mogą występować takie objawy, jak np.:
- niedziałające przyciski (przez to nie można m.in. wysłać wiadomości i zadzwonić)
- szybsze rozładowywanie się baterii
- spowolnione działanie
Zalanie telefonu wodą: jakie kroki należy podjąć?
To dość poważny kłopot. Statystyki pokazują, że w 2024 roku nie brakuje osób, które już miały do czynienia z tą sytuacją. Wynika to m.in. z tego, że smartfony towarzyszą nam praktycznie wszędzie. A zalanie telefonu wodą nie może być bagatelizowane. Pamiętaj, że objawy dotyczące tej sytuacji nie muszą pojawić się od razu, a dopiero po kilku dniach!
Przydarzyło Ci się zalanie telefonu? Co zrobić w pierwszej kolejności? Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia (w końcu takim aspektem, jak serwis telefonów zajmujemy się już od lat) możemy stwierdzić, że pierwszym krokiem powinno być wyłączenie smartfona. Jeżeli zaś zalałeś wyłączony telefon, to nie należy go zaś włączać. Potem postaraj się jak najszybciej wyjąć baterię i inne ruchome elementy. Chodzi m.in. o kartę pamięci, kartę SIM, tak zwane „szufladki” itd. Im więcej powstanie „otworów”, tym lepiej. Wewnętrzne statystyki naszego serwisu pokazują bowiem, że wówczas są o wiele większe szanse na to, że woda szybciej „odparuje”.
Co trzeba zrobić potem? Wyjęte przez Ciebie elementy należy delikatnie osuszyć przy pomocy ręcznika papierowego. Telefon, jak i jego „składniki”, powinny być zaś przechowywane w suchym pomieszczeniu.
Jakich kroków nie należy zaś wykonywać? Niestety, w sieci jest mnóstwo „porad”, które nie tylko nie pomogą, a mogą wręcz bardzo zaszkodzić. Jeśli zatem masz zalany smartfon, to m.in. nie możesz podłączać go do zasilania (w celu naładowania). Pamiętaj, że może dojść do zwarcia, a nawet wybuchu baterii.
W necie jest pełno tak zwanych „domowych sposobów”. Z doświadczenia wiemy, że klienci nierzadko wkładają swoje smartfony do miski z ryżem. Ten produkt co prawda wchłania wilgoć, ale nie jest w stanie precyzyjnie osuszyć wszystkich wewnętrznych elementów (nie można zatem liczyć na to, że smartfon będzie działać prawidłowo).
Zalanie telefonu: naprawa powinna być wykonana w profesjonalnym serwisie
Skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy posiadają nie tylko dużo doświadczenia, ale także świetne opinie za realizowane na co dzień usługi. Serdecznie zapraszamy do nas! Korzystamy ze swojej ogromnej wiedzy i najnowszych technologii napraw itd. W efekcie możesz być pewny, że Twój telefon trafi w dobre ręce!
Masz zaś taki kłopot, jak zalanie telefonu? Naprawa powinna być wykonana nie tylko przez kompetentnych ekspertów. Musi być też zrealizowana jak najszybciej, dlatego nie zwlekaj z podjęciem tego kroku. Odwiedź nasz serwis telefonów! Oferujemy nie tylko profesjonalne i nowoczesne usługi. Dodatkowo gwarantujemy atrakcyjne warunki finansowe.